iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Türkiye’de iPhone kullanıcıları her ne kadar çok fazla olsa da bir çok kişi iTunes üzerinden herhangi işlem yapamamaktadır. Bu gibi durumlarda önerilen uygulamalar halk arasında daha yaygın hale gelmiş ve iTunes üzerinden yapılabilecek birçok işlem gölgede kalmıştır. iTunes üzerinden Outlook ile kişi listesini aktarabilirsiniz ama bu işlem sırasında birçok kullanıcı kişi listesini sıfırlamış ve kayıplara yol açmıştır. Ancak iTunes’un bilinçli kullanıcılarından değilseniz sizlere bunu önermiyoruz.

Simdeki Kişileri iPhone’a Aktarma: Sim karttaki kişileri (rehberi) telefona kopyalamak için herhangi bir programa ihtiyacınız olmayacaktır. Bu özellik telefonumuzda eklidir ve kullanımı son derece basittir. Sim kart kişilerini iPhone’a aktarmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne girerek aşağıdaki adımları takip ediniz.

a – Mail, Kişiler, Takvimler kısmına girin

b – Sim’deki Kişileri Aktar‘a basın.

c – İşleminiz bittiğinde rehberinizi kontrol edebilir ve kişi listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu işlem sorunsuz bir şekilde sim kart kişilerini iPhone’a aktaracak ve herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymayacaksınız. Peki “iPhone rehberini sim karta aktarma işlemi” nasıl olacak ?

IPhone Telefon Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Sim kartınızdaki kişileri telefonunuza aktarmak için her hangi bir uygulamaya ihtiyacınız bulunmuyor ancak iPhone kişileri sim karta taşımak yani iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma istiyorsanız uygulama yüklemek durumundasınız. iPhone içinde numaraları ve kişileri sim kart üzerine kopyalama yada taşıma gibi bir işlem yoktur. Bunun yerine yedekleme yaparak başka bir cihaza rehberinizi sorunsuz geçirebilirsiniz. Bunun için en çok tercih edilen ve tavsiye edilen My Contacts Backup uygulamasını kullanacağız.

Başlamadan önce anlatacağımız yöntem son derece güvenlidir ve kesin sonuç alırsınız.

Bu uygulama aracılığı ile hem daha hızlı hemde daha kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone veya Android telefona taşıyabilirsiniz. Uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar. Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam oluşturur.

Öncelikle Uygulamayı Aşağıda Verdiğimiz Linklerden Indiriniz.

Uygulamayı telefonunuza indirerek kurulumunu yapınız. ArdındanProgramı çalıştıralım. Şimdi adım adım işlemleri takip edelim.

1- “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” bildirimine “onay” veriniz.

2- Ardından uygulamada yer alan  “YEDEKLE” butonuna basınız.

3- Bu kısma dikkat edelim. Yedek aldığınız dosyayı kendiniz mail atabilir veya bilgisayar yardımıyla bir sd karta vs. atabilirsiniz.

Kendinize mail attığınız yada sd karta depoladığınız kişiler listenizi artık ister başka bir iphone yada android telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazımız size faydalı olduysa mutlaka yazı altına yorumlarınızı bırakınız. Eğer probleminiz anlattığımız yol ile çözülmüş ise lütfen konumuzun altına yorumlarınızı, eleştirilerinizi mutlaka yazınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.