Dizde Sıvı Kaybı

İlerleyen yaş ile birlikte sıklık ile yaşanan sağlık sorunların başında diz ağrısı, dizde kireçlenme, dizde sıvı kaybıgelmektedir. Peki diz ağrısı neden olurdizde kireçlenme ve dizde sıvı kaybı için şifalı bitkiler nelerdir ? Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU bizler için dizde sıvı kaybı, diz ağrısı ve dizde kireçlenme için bitkisel tedavi kür tarifini aşağıdaki başlıklar altında videosu ile birlikte paylaştı.Dizde Sıvı Kaybı Bitkisel Tedavi

Dizlerimiz vücudumuzun bütün ağırlığını taşıyan en önemli eklemlerimiz dendir. Yaşımızın ilerlemesi veya yaşadığımız herhangi bir olumsuz vak’adan dolayı dizlerimiz de sıvı kaybı gözükmektedir. Dizde sıvı kaybı yaşayanlara Tıp dizde sıvı kaybı iğnesi uygulamaktadır. Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU dizde sıvı kaybı yaşayanlar için bitkisel tedavi yöntemlerini bizler ile paylaştı.

Dizde Sıvı Kaybı Bitkisel Tedavi Yöntemi – Hibiskus Çayı

Hemen hemen bütün aktarlarda rahatlık ile bulabileceğiniz hibiskus ile dizde sıvı kaybı için bitkisel kesin çözümbulabilirsiniz. Hisbiskus çayı nasıl yapıp ve nasıl tüketilir.

Hibiskus Çayı Yapılışı ve Tüketilmesi

Hibiskus çayı yapılması ve uygulanması çok kolay dır. Aktarlardan aldığınız hibikusu kaynamakta olan 1 bardak suya bir tatlı kaşığı atınız. Ocağınızı kısık konuma alarak 5 dakika boyunca kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağınızı kapatın ve sıcakken süzünüz. Dizde sıvı kaybı için hibiskus çayımız hazır sıra geldi tüketimine. Hazırladığımız hibuskus çayına herhangi bir tatlandırıcı atmayalım. Dizde sıvı kaybı bitkisel tedavi için hazırladığımız çayımızı 15 gün boyunca öğlende önce ve öğlenden sonra günde 2 defa içiniz.

Dizde Sıvı Kaybına Kuşburnu Çayı

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hibuskus çayı bulamayanlar için dizde sıvı kaybı bitkisel tedavi olan, bir diğer yöntem kuşburnu çayının tüketilmesini önerdi. Her ne kadar da hibiskus çayı kadar etkili olmasa da kuşburnu çayı dizde sıvı kaybına iyi geleceğini belirterek bizlere kuşburnu çayını nasıl yapmamız gerektiğini anlattı.

Kuşburnu Çayı Yapılması ve Uygulanması

Sadece aktarlarda değil marketlerde bile bulabileceğiniz kuşburnu çayının yapılması oldukça kolay dır. Kuşburnu çayını yapmadan önce aldığımız 5 – 6 adet kuşburnunu havanda ezerek çatlatalım. Ezdiğimiz kuşburnunu bir bardak suda 5 dakika kaynatalım. Günde iki defa 15 gün boyunca tüketiniz.

Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi

Dizlerinizi zorlayınca özellikle merdiven çıkarken, namaz kılarken veya üzerinizde yük varken yürürken dizlerinizde ağrı veya ses mi geliyor? O zaman Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ‘nun diz ağrısına bitkisel tedavi yöntemi tam size göre. Diz ağrısı için çınar yaprağı kürü bulunmaz bir nimettir. Dünyada sadece belli bölgelerde yetişen ve Türkiye de hemen hemen her bölgede bulunan çınar ağıcının yaprakları ile yapılan kür ile diz ağrısına kesin çözümbulacaksınız. Çınar yaprağı kürünü yapmadan önce ülkemizde iki çeşit çınar yaprağı bulunduğunu belirmemiz de fayda olacaktır. Yandaki resimdeki gördüğünüz gibi diz ağrısı için yapacağımız küre derin yapraklı çınar yaprağı gerekmektedir. Çınar yaprağı kürü doğru çınar yaprağını bulduktan sonra yapılması oldukça kolaydır. Ağustos ve temmuz ayında topladığınız çınar yapraklarını güneşte kurutunuz. Kuruttunuz 2 adet çınar yaprağını bir bardak suda 1 dakika kaynatın. Günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere tüketiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.