Arkadaş mısınız yoksa arkadaştan daha fazlası mısınız?

Hepimizin başına gelmiştir. Hoşlandığımız bir kişi vardır, bir türlü karar veremeyiz o da bizden hoşlanıyor mu yoksa hoşlanmıyor mu? Bazı insanlar bu gibi bilgileri doğuştan okuyabilir sanki karşısındaki kişiyi inceleyerek ne düşündüğünü bulabilecek kadar uzman gibidirler!
Merak etmeyin, uzmanlar da bu anlaşmalar üzerine çalışıyorlar yaptıkları araştırmalarda arkadaş mısınız yoksa arkadaştan çok daha fazlası mısınız gibi arkadaş ya da hoşlanma belirtilerini ayırabilen noktaları tespit etmiş durumdalar. Bizim yazımız daha çok bakışlar ve göz hakkında olacak. Gözler kalbin aynasıdır derken eskilerin ne kadar doğru söylediğini görüp şaşıracaksınız!

Yeni araştırmalar romantik ilişkilerin ortak özelliklerinden bahsediyor. Bu araştırmalara göre özellikle bakış ve bakma şekilleri bir kişiyle arkadaşın ötesinde olmayı ya da arkadaş olmayı çok etkiliyor.

Birinin sizden hoşlandığını nerden anlarsınız? Sizinle flört ettiğini ya da arkadaşça davrandığını? Eğer bu konuda meraklıysanız ve başkalarının niyetlerini okuyamıyorsanız her buluşma size karmaşa ve zorluk olarak gözükür. O yüzden siz merak etmeyin diye biz size bir kişinin de size hislerinin karşılıklı olduğu anda neler yaşayabildiğini ve bunu nasıl anlayacağınızı anlatmak istedik.

Bilmek kolay olmaz mıydı?

Tabi ki de kolay olurdu! İşte bu yüzden biz buradayız! Uzmanlar aşkta ve arkadaşlıkta önemli olan farkın bakış olduğunu buldular. Bu aşk bakışı ya da uzatılmış bir bakış olabilir ya da doğrudan vücuda bakılan bir bakış olabilir ama bu tarz bakışlarla birinin size arkadaşlıktansa aşık olduğunu anlayabilirsiniz.

E peki gelin beraber bakalım. Aşkı arkadaşlıktan nasıl ayırırız?

1) İlk bakışın nereye olduğuna odaklanın

Romantik amaçla beraber olan insanlar potansiyel partnerlerinin kafa ve omuz kısımlarına arkadaş olduklarınkinden daha çok bakıyorlar. Erkeklerin omuz kısımına bakmak onların güçle olan ilişkisinin nasıl olduğuna dair ipuçları gösterebiliyor, kadınlarınsa kafa bölgesi onların güzellikleri ve eğer olursa ileride nasıl bir çocuk doğurabileceklerine dair ipuçları barındırıyor.

2) Bakışa odaklanarak potansiyeli ölçün

Bir yere sabit bakınca bir ilişkide geleceğin görülüp görülmediği de ortaya çıkabilir. Göğüs ve bacaklara bakmak daha çok ilişki kurma amaçlıdır. Bacaklar ve kalça bölgesi kadınların çocuk doğurma potansiyelini ortaya çıkardığı için erkekler bu detayı bilmese de bu yüzden kalça bölgesine odaklanıyorlar, aslında onlarda evrimsel bir oyunun parçaları ve de bunu bilinç düzeyinde bilmeden bakışlarıyla bu oyunun devamlılığını sağlıyorlar.

Peki bunlar ne anlama geliyor?

Özetleyelim istedik… Hadi hep beraber bizi takip edin…Kısa kısa bilgilerle gözlerin analizi!

1)Birinin sizle ilk tanıştığı an göz hareketlerini takip etmek kolay değildir ama göz hareketlerini takip etmeye özen gösterin. Gözler ilişki kurma konusunda size çok fazla şey olabilir.

2)Size özenle bakan bir göz, gözlerin parlaması ilişki potansiyeli hakkında çok şeyler.

3)Gelecek partnerinizin hangi bölgeye baktığı sizinle ne kadar yakın olmayı amaçladığını gösterebilir.

4)Size ne kadar baktığı ve ne derinlikte baktığı size ilişki potansiyeliniz ve gelecek ilişkinizin derinliği hakkında bilgiler verebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.