Geniz Akıntısına İyi Gelen Bitkisel Tedavi

Geniz akıntısı, burunda ki mukozanın veya sinüslerde iltihaplanmalardan dolayı oluşan salgının boğaza doğru akmasıdır.

Bronşit, faranjit, astım gibi solunum yolları hastalıklarında sürekli olarak karşılaşılan bir problemdir.

Kuru hava, toz duman, sigara, alkol, kafeinli içecekler ve alerjik sebepler geniz akıntısını artırır.
Aslında rahatsızlığın sebebine göre tedavi uygulanması en güzeli. Mesela; geniz akıntısı alerjik nedenlerden kaynaklanıyorsa tedavi bu yönde yapılmalıdır. Bu tür geniz akıntılarında burun spreyleri ve damlaları kullanılır.

Geniz akıntısı için en güzel tedavi, tuzlu su tedavisidir. Bu tedavi ise, bir çay bardaği suyun içine bir çay kaşığı tuz atarak karıştırılır ve bu karışım buruna çekilir. Bu şekilde burnun akması sağlanır. Bu yöntem sinüslerin açılmasını sağlar ve mukozanın burundan daha rahat akmasını sağlar.

Ayrıca, Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği Adaçayı gargarası ile de, geniz akıntınızdan hatta geniz akıntısına bağlı öksürükten kolayca kurtulabilirsiniz.

Şimdi, İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği, bu bitkisel tedaviyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geniz Akıntısı için Adaçayı Kürü :

* 1 yemek kaşığı adaçayı,

* 1 su bardağı su.

Adaçayını suya atıp, kısık ateşte ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın. Sonra ocaktan indirip ılımaya bırakın. Ilıyan karışımı süzün ve 15 gün boyunca yatmadan önce iki kez, sabah kahvaltısından sonra yine iki kez gargara yapın.

Bu tedavi sayesinde hem geniz akıntısından, hem de geniz akıntısına bağlı öksürükten kurtulmuş olacaksınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.