İbrahim Saraçoğlu-Helicobakter Pylori için Bitkisel Tedavi

Helikobakter pylori bakterisi, ağız yoluyla alınarak midede yerleşen ve burada gastrit olarak adlandırdığımız kronik bir enfeksiyon ve yangı oluşturan, burgu şeklinde bir bakteridir.

Helikobakter pylori bakterisi, mide mukozasını örten mukus tabakasının altında yerleşerek mide asidinden ve diğer etkenlerden korunarak yaşamını sürdürür.

Helikobakter pylori bakterisi, hem salgıladığı toksinlerle ve hem de vücudun bakteriye karşı oluşturduğu immun yanıt sonrasında, mukus tabakası zayıflatır, asit ve diğer saldırgan faktörlere karşı mukus tabakasını duyarlı bir hale getirir.

Helikobakter pylori, bazı kişilerde, midede yanma, ekşime, bulantı, kusma, erken doygunluk hissi, kansızlık, halsizlik gibi rahatsızlıklar oluştururken; bazılarında hiç bir rahatsızlık vermeyebilir.

Ancak; bu mikrobu midesinde taşıyan kişilerin mide duvarında zaman içerisinde hücresel değişiklikler oluşabilir. Önce gastrit, sonra ülser  ve daha sonra da hücrelerdeki yapısal değişikliklerle ne yazık ki kanser gelişebilir.

Gelelim; midenin sinsi düşmanı olarak adlandırılan bu helikobakter pylori bakterisi nasıl yok edilir hiç düşündünüz mü?

Midede bulunan Helicobakter pylori için önerimiz, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun  brokoli kürüdür.
Helikobakter Pylori için Brokoli Kürü:

Yaklaşık, yarım litre kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoliyi atın. Hafif ateşte en fazla 4-5 dakika haşlayın. Ilıdıktan sonra süzüp ayırın. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karına için.

Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yiyip içmeyin. (su hariç).

Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama süresi 21 gün olacaktır (üç günlük aralar hariç).

Eğer çalışan bir insan olarak, öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz.

Eğer; sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Yarısını akşam, geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında koruma altına alabilirsiniz.

Haşlanmış olan brokoliyi de, yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz. Bu arada, haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Mühim olan haşlama suyunu tüketmektir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.