Faturaları Üstüne Almak 2018 Fiyatları, Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

Yeni ev satın alanlar yada kiracılar için en zahmetli olarak değerlendirilen işlerden biride faturaları üzerine almak olarak değerlendirilebilir. Ev değiştiriyorsanız bir önceki eviniz için ödediğiniz abonelik ücretini iade alacağınız için sorun teşkil etmeyebilir. Fakat ilk abonelik ise elektrik su doğalgaz abonelik ücretleri 2018-2019 yılında ne kadar ödenecek bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı? yada diğer doğalgaz ve iski (su) aboneliklerini üzerine almak zorunda mı? Devlet kiracılar tarafından ödenen kiranın vergisinin kayıt altına alınması adına kiracıların faturaları üzerine alması bir anlamda görevimiz olmalıdır. Aksi takdirde kirayı elden ödeseniz de faturaların farklı kişiye yani kiracı üzerine olması ileride yapılacak denetimlerde vergi kaçırmaları önleyecektir. Bunun yanında ev sahibi ile kira arasında anlaşmazlık yaşanması durumunda kiracı elektrik su doğalgaz abonelik işlemlerini yapmamış ise tahliye konusunda hukuk önünde sorun yaşayabilmektedir.

Elektrik Abonelik Ücreti 2018-2019 – Elektrik aboneliği üzerine almama cezası var mı?

Kiracı yada ev sahibi tarafından merak edilen elektrik aboneliği ne kadar tutar? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Elektrik üzerine alma işlemi yapacak olanlar başvuru için hangi evraklar gerekiyor? Kiracının elektrik aboneliğini üstüne alması için gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz. Başvuru esnasında yanınızda bulundurmanız gereken evraklar; Kira Sözleşmesi, Dask Poliçesi, Tesisat Numarası (Fatura), Nüfus Cüzdanı yeterlidir.

Elektrik Abonelik Başvuru Ücreti- Elektrik Açma Kapama Ücreti

Son dönemde elektrik aboneliklerinin özelleştirilmesi sonrasın da farklı kurumlardan elektrik aboneliği başvurusu yaparak kullanabiliyorsunuz. Elektrik saatini bu firmalar temin ederken tüketiciden elektrik güvence bedeli ve güvence bedeli damga vergisi adı altında iki kalemde ücret tahsil edilmektedir. Alınan ücreti belirleyen kriter ise kw başına belirlenen ücretten oluşmaktadır. En düşük güvence bedeli mesken için 5 kw olarak belirlenmekte olup Enerjisa firması tarafından tahsil edilen elektrik abonelik ücreti 2018-2019 tutarı damga vergisi dahil olmak üzere 129.01 TL ‘dir. Elektrik güvence bedeli iadesi kapama işlemi sonrası tüketiciye iade edilir. İlk abonelik yapılacak ise saat bedeli olarak ek 175 TL tahsil edilir. Bedaş için elektriği üzerine alacak kiracılar için ise ödenecek en rakam 110 TL olarak bildirilmektedir.

İski Abonelik Ücreti 2018-2019 – İski (Su) Aboneliği için Gerekli Evraklar

İski su aboneliği üzerine almak isteyen tüketici için, kiracı su aboneliği için gerekli evraklar hakkında bilgi vermeye çalışalım. Su üzerine alma yapacak tüketici için başvuruda yanında bulundurması gereken evraklar; Nüfus cüzdanı, Kira sözleşmesi, Dask, Tesisat numarası (fatura)yanında bulundurması su üzerine alma işlemleri için yeterlidir. Su açma bedeli yada diğer ifadeyle İski su aboneliği ücreti 2018-2019 yılı için İski ‘ ye yapılan başvurularda 131,10 TL olarak tahsil edilmektedir. Peşin olarak vezneden su abonelik ücreti 2018-2019 ödemesi yapılabilirken faturaya da yansıtma yapılabilmektedir. İlk abonelik yapılacak ise İski 2018 saat bedeli olarak 268 TL abonelik ücreti tahsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.