iQOS Heets Sigara Nedir ?

IQos Heets sigaralar

Marlboro’nın üreticisi Phillip Morris International tarafından üretimi gerçekleştirilen iQOS elektronik sigaralarının seçeneklerinden birisi olan IQos Heelts dünyanın çeşitli ülkelerinde satışı gerçekleştiriliyor. IQOS’un yeni sigara markası olan Heets’in seçenekleri ise şu şekilde;

IQOS HEETS AMBER

Turuncu paket rengi ile satışa sunulan IQos Heets Amber bu seçeneklerden birincisi. Paketin üzerinde bulunan “From Marlboro” yazısından da anlaşılacağı üzere bu ürünün içerisinde tamamen Marlboro ile aynı tütün ve aroma bulunuyor. Kırmızı mallboro kullananlar için bu seçenek ön plana çıkacaktır. Kırmızı Marlboro’da bulunan duman yoğunluğu, aroması ve sertliği amberde de yeterli ölçüde bulunmaktadır. Aralarındaki en önemli fark ise kırmızı Marlboro’da bulunan ağır koku burada yok.  Bunun sebebi ise IQos’un tütünü yakmadan ısıtmasından kaynaklanıyor.

IQOS HEETS YELLOW

IQOS HEETS Yellow seçeneğine geldiğimizde ise paketinin renginden ötürü bu ismin verildiğini söyleyebiliriz. Dip not olarak bir şey ekleyecek olursak bu seçeneklerin renkleri dışında hepsinin üzerinde “From Marlboro” yazıyor.  Bir önce tanıttığımız Heets Amber’a kıyasla Heets Yellow  duman yoğunluğu ve tat açısından farklılık gösteriyor. Kırmızı Malboro gibi içimi sert olan sigaraları tercih etmeyenlerin ve hafif olmasını isteyenlerin tercih edebileceği bir sigara. Daha açık söyleyecek olursak beyaz veya gold Marlboro seviyorsunuz bu seçeneği tercih etmeniz yüksek bir ihtimal dahilindedir. Bu sigaranın duman yoğunluğu, yumuşaklığı ve tadı beyaz Marlboro‘nun aynısı. Bildiğimiz sigara paketlerinin yanında yer alan nikotin ve karbon monoksit değerlerine bu paketlerde karşılaşmayacaksınız.

IQOS HEETS TURQUOISE

IQos Heets Turquoise seçeneğine geldiğimizde ise isminin turkuaz olmasına nazaran renginin hafif yeşil olduğunu gözlemliyoruz. Bu seçenek ise mentollü sigara tüketenleri tercihi olacak gibi görünüyor.  Farklı bir aromaya sahip olan IQos Heets Turquoıse geleneksel mentollü sigaralardan çok daha güzel bir içime sahip. Başka tarz sigaralardan hoşlananların bile arada sırada tercih edebilecekleri bir mentole sahip. Mentollü sigaraların yasaklanacağı söylense de bu seçeneğin yasaklanıp yasaklanmayacağını zamanla göreceğiz.  Malboro bu üç heets seçeneğiyle ile piyasa da önemli bir fark yaratacağa benziyor.